Güneş Paneli Üretim Kapasitesi Artıyor

Admin

Buraya Bakınız
Yönetici
Kalyon güneş paneli üretim kapasitesini 1 GW’a çıkarıyor. Şirket CETC ile anlaşma imzaladığını, Kalyon Enerjinin entegre güneş paneli fabrikası-kapasitesini-1.000MW’a çıkaracak yatırım sürecini başlattığı açıklandı. Sabah Gazetesi’nin haberine göre şirket yeni yatırım için fabrikanın mevcut 500 MW’lık kapasiteye sahip kurulumunu gerçekleştiren Çinli CETC ile anlaşma imzalandı.

Anlaşmanın imza töreni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, CETC Yönetim Kurulu Başkanı Zhaoxiong Chen katılımı ile video konferans sistemi yolu ile gerçekleştirildi.

İlave yatırım ile ilk üretim 2021 Haziran ayında

Habere göre çevrim içi olarak düzenlenen imza töreninde konuşan Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu şunları kaydetti;

“Fabrikamızı yeni açmamıza rağmen yatırımımızı büyütme kararı aldık. Çünkü ülkemiz yüksek güneş enerji potansiyeline sahip. Ayrıca, dünyada yükselen ihtiyaca baktığımızda ihracat kapılarının açık olduğunu ve hem yurtiçi hem de yurtdışından ciddi talepler olduğunu görüyoruz.

CETC ile uzun süredir devam eden verimli bir işbirliğimiz var.

Mevcut fabrikamızın kurulumunda CETC ile birlikte çalıştık. Bugün de kapasite artışı yatırımımız için gerekli olan ana ekipmanların satın alınmasını öngören bir anlaşma imzalıyoruz. İlave yatırımımızda ilk üretim, 2021 yılı Haziran ayında başlayacak. İstihdam sayımız ise bin 400 kişiden 2 bin 100 kişiye çıkacak.”

Web Site: https://yesilekonomi.com/
 
Son düzenleme:

Reklam Alanı

Makale Paylaşım

Forum makalesi eklentilerine link dışında isim adres telefon numarası kişisel iletişim bilgileri paylaşmak kesinlikle yasaktır.

Banner

Forum istatistikleri

Konular
276
Mesajlar
290
Kullanıcılar
67
Son üye
boslux
Üst