Admin

Buraya Bakınız
Yönetici
Seo meslek değil bir sanattır. Bu sanatı icra eden ve başarı elde dostlarımıza başarılarının devamını dileriz. İnternet ortamında mücadele veren işletmeler bir yerlere gelmek için büyük oranda efor sarf ediyor. Peki harcadığınız emeğin karşılığını alabiliyor musunuz? Veya başarılı olabiliyor musunuz? İşte bu sorunun cevabı tam anlamı ile askıda kalıyor. Çünkü bir çok projeden sonuç alınamıyor.

Seo bir yazılım yada kodlama değil yalnızca mantıktır.
Tabi bu mantığın bilgi deneyim ve tecrübe ile birlikte yürütülmesi gerekir. Aksi halde başarı elde edilmesi mümkün değildir. Seo konusu sabır ve kararlılık gerektiren bir çalışma şeklidir.

Yazılarımızda özellikle teknik terim kullanmamaya özen gösteriyoruz.

Araç ile amaç nedir?
Bu sorunun cevabını doğru şekilde verebiliyor muyuz?
İnternet ortamında başarı elde etmek gibi bir düşünceniz varsa: Önce araç ile amacın ne olduğunu iyice kavrayın. Projenizde kullanacağınız araçları işinize göre seçin. Sonra amacı oluşturun ve detaylandırın.

Dijital ortamda yaptığımız araştırmalarda bunun çok uzağında olan bir çok çalışma görüyoruz. Ülke geneline baktığımızda ise ticari alanda faaliyet gösteren işletmelerin bir çoğu sunduğu hizmeti şeffaf ve net bir şekilde ifade edemiyor. Sektörel anlamda kendini ifade edemeyen işletmelerin seo konusunda başarılı olması imkansızdır. Web tasarım aşamasında yaşanan sıkıntıların bir çoğu buradan kaynaklanıyor.

Konuyla ilgili üç sorunun seo konusuna olan bakış açısını değiştireceğini düşünüyoruz.
  • Kullanıcılar ne diyor?
Kullanıcılar aradığı her şeyin elinin altında olmasını ve kısa yoldan doğru sonuca ulaşmayı istiyor.
  • Arama motorları ne diyor?
Arama motorları müşterilerinin zaman kaybetmeden en doğru sonuca ulaşmasını istiyor.
  • İşletmeler ne diyor?
Bu bölümde olan işletmeler ise İnternet ortamında bütün pazarı karıştırıyor. Neden mi?

Bu uzun konuyu detaylı anlatmak istiyoruz. Bizi takip edin...
 
Son düzenleme:

Reklam Alanı

Makale Paylaşım

Forum makalesi eklentilerine link dışında isim adres telefon numarası kişisel iletişim bilgileri paylaşmak kesinlikle yasaktır.

Banner

Forum istatistikleri

Konular
276
Mesajlar
290
Kullanıcılar
67
Son üye
boslux
Üst