Vatandaşlar sosyal mesafe kuralına uymadılar

Admin

Buraya Bakınız
Yönetici
PTTye akın eden vatandaşlar sosyal mesafe kuralına uymadılar, Coronavirus salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi 2 milyon aileye yardım yapılacağı açıklanmasının ardından PTT’ye akın vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Coronavirus (Covid-19) nedeniyle ihtiyaç sahibi 2 milyon aileye biner lira yardım yapılacağını açıklamıştı.

Bu kapsamda bulunan vatandaşlar, özel güvenlik ve polisin aldığı tüm önlemlere rağmen bir metrelik sosyal mesafe kuralına uymazken, yardım parasını alabilmek için PTT önünde metrelerce kuyruk oluştu.

Bariyer ve şerit önlemi alındı ama sosyal mesafe korunamadı.

İlk aşamada 2 milyon aileye sosyal yardım ödemesi yapılacağını duyuran Bakan Selçuk, bu sosyal yardım paralarının, kimlik numaralarının son rakamlarına göre hesaplara PTT üzerinden yatacağı bildirmişti. Yapılan açıklamaların ardından paralar bugün itibariyle hesaplara yatmaya başladı. Bunun üzerine Siirt Merkez PTT binası önünde parasını almak için bekleyen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu.

Özel güvenlik ekipleri ise sosyal mesafeyi korumak adına aralara şerit çekti ve vatandaşlara sık sık uyarılarda bulundu. Ekipler, giriş ve çıkışlarda bariyerlerle önlem aldı.

Sosyal mesafe konusunda şeritler ve bariyerler ile önlemler alınırken,
Sırayla içeri alınan vatandaşların ateşi ölçüldü. (İLKHA)
 
Son düzenleme:

Reklam Alanı

Makale Paylaşım

Forum makalesi eklentilerine link dışında isim adres telefon numarası kişisel iletişim bilgileri paylaşmak kesinlikle yasaktır.

Banner

Forum istatistikleri

Konular
276
Mesajlar
290
Kullanıcılar
67
Son üye
boslux
Üst