Admin

Buraya Bakınız
Yönetici
Bulunduğunuz yerel konuma dair kişisel bloğunuza yada ticari web sitenize bilgi içerikli haber veya makaleler paylaşabilirsiniz. Profesyonel makale paylaşımları yapmak için ilgili şehir kategorisine girerek yeni mesaj yada yeni konu aç seçeneğinden yazınızı ekleyebilir web sitenize link bağlantısı alabilirsiniz.

Makale paylaşımı son derece kolaydır.

Yerel makale nasıl yazılır? sorunuzla ilgili bilgileri ise zaman içerisinde forumda değineceğiz. Türkiye geneli makale paylaşımlarını yerel makale alanında yapınız. Konuyla ilgili yazımız detaylı olarak hazırlanmaktadır...

Sektörel makale konusunda öğrenmek istediklerinizi lütfen yorum alanına yazınız.

Başarıyı sürdürmek ve yazma hedeflerinizle işlerinizi devam ettirmek için, sizi bu ruh halinize sokacak herhangi bir erteleme ve negatif enerjiyle savaşmanız çok önemlidir.

Aşağıda her fırsatınız olduğunda yazmaya motive olmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu verilmiştir.

Bir sonraki makale setinizi düşünürken okuyucularınızı aklınızda bulundurun!

1. Sevdiğiniz bir şeyle başlayın:

Tutku. Adanmışlık. Tutarlılık. Bunlar, yazınızı çevreleyen kelime dağarcığınızda olması gereken güç kelimeleridir. Herhangi bir yetenekte olduğu gibi, gelişmeye devam etme isteğine sahip olmanız gerekir.

İlk makalenizi veya yüzüncenizi yazmak istediğiniz önemli değil, ne yaptığınızı sevmeniz gerekiyor! Materyal araştırırken veya bir sonraki makalenizin düzenini oluştururken bel derinliğinde olduğunuzda, süreç hakkında ne düşündüğünüzü düşünün.

Rahatsızsanız ve İŞ gibi hissediyorsanız, zihninizi geliştirin veya farklı bir nişe odaklanın.

2. Yazınız Stresinizi Azaltsın

Herkesin bir noktada stresi vardır. Her şeyin tek bir tahriş anı olmadan mükemmel bir şekilde çalıştığı mükemmel bir gün yoktur (karayolu trafiği bu iddiayı destekleme eğilimindedir). Stresin üzerine nasıl yükseleceğini öğrenebilir ve yazınız aracılığıyla 'bırakmasına' daha fazla çaba gösterebilirseniz, şaşırtıcı sonuçların takip edeceğinden emin olabilirsiniz.

Bazıları egzersiz, sosyal olaylar veya daha yaygın bir stres giderici yemek yoluyla stresi azaltır.

Neden yazmayı kullanmıyorsunuz?

Hem üretken hem de rahatlatıcı. Zihninizi uyanık tutmanın ve yaratıcılığınızın sizi başarıya götürmesine izin vermenin en iyi yollarından biridir. Hatta gün içinde tekrar eden stresli durumları yazabilir ve bunları tek tek ortadan kaldırmaya çalışabilirsiniz.

3. Tekniğinizi Geliştirmek için Kendinize Zaman Tanıyın

Erteleme üretkenliğinizin derinliklerine inebilir ve size hiçbir şey yapmamanız için nedenler verebilir.

Ancak, işinizden mola vermek kabul edilebilir.

Gitmek istediğiniz yön(ler)i düşünerek yazma tekniğinizi geliştirmek için kesinti sürenizi kullanın. Zanaatınızı mükemmelleştirmek zaman alacak. Zamanın ne kadar çabuk düşmanınız değil, arkadaşınız olduğunu fark ederseniz, en iyi malzemenizi üretmek için o kadar çabuk yararlanabileceksiniz.

Yazmaya ara verdiğinizde yapıcı kalmanın en iyi yollarından biri okumaktır!

4. Bir Geziye Çıkın ve Nişinizde Bir Bölgeyi Keşfedin

Hepimiz bir noktada tatil kullanabiliriz; hafta sonu her zaman çok hızlı geçiyor! Birçok insan bir an önce egzotik yerlere seyahat etmek için zamana ve kaynaklara sahiptir. Çoğumuz için gerçek bu değil.

Uzmanlığınıza odaklandığınız nişi düşünün ve bir yolculuğa çıkarak daha fazla keşfedin. Yakında nişiniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilecek belirli şehirler var mı?

Değilse, çevrenizi yakalamak için en azından bir not defteri veya başka bir veri toplama cihazı almalısınız. Yeni yerleri aktif olarak keşfederken ne bulacağınızı asla bilemezsiniz. Hazır olun!

5. Hedeflerinizi Yazın

Kendiniz için bir hedef belirlemek “Daha fazla yazmak istiyorum” kadar basit olabilir. Bununla birlikte, bunu kendinize söylemek, erteleme yolunuzu bloke ederken ihtiyacınız olan motivasyonu her zaman vermez.

Bunları not etmeniz ve kalite kontrolleri ile kilometre taşları oluşturmaya çalışmanız gerekir. Hedeflerinize ulaşılabilir olduğundan ve yazınızla tutarlı kalabildiğinizden emin olun. Bir sonraki yazı parçanızın nasıl ortaya çıkacağını ve rakipsiz bir bağlılıkla nasıl çalışacağını hayal edin.

Her gün hedeflerinizle ilerleme kaydetmeye devam edin. Bu blog dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir; potansiyelinizi uyandırmak için ihtiyacınız olan tavsiye olabilir!

6. Beklentilere Kadar Yaşama Korkunuzla Yüzleşin

Tutarlı bir şekilde yazmak ve yazmaya çalışırken 'şu anda' olmak zor olabilir. Bir projeyi bitirmek için genellikle iş ortaklarının zaman kısıtlamaları veya güncellemeleriyle baskı altına girersiniz. Beklentileri yerine getirmek, yazarken size gurur duymalıdır.

Bazen başkalarını memnun etmeye daha az odaklanmanız ve sadece korkularınızla yüzleşmeniz gerekir. Savaşmanız gereken tek savaş yazar bloğunu yenmektir.

Okuyucularınız için en iyi içeriği bulun. Güveninizi geri alın!

7. Eski Kitapları ve Makaleleri Tekrar Ziyaret Edin

Çalışmanıza duyduğunuz tutkuyu geri getirmenin ve yeni bir projeye başlamanın mükemmel bir yolu, geçmişe yansıtmaktır. Potansiyelinizi ve nerede iyileştirebileceğinizi görmek için önceki başarılara bakmak sağlıklı bir uygulamadır. Oluşturduğunuz eski kitaplarınız, makaleleriniz ve hatta resimleriniz varsa, onları dışarı çıkarın! Bir sonraki fikrinizi kolayca görselleştiremiyorsanız, tekrar kıvılcım kazanmak için eski işleri tekrar ziyaret edin. Herkes kendi yolunda benzersizdir.

Uzmanlığınızı artırmak için her zaman güncel kalmak zorunda değilsiniz.

Peki, yazarları tekrar yazma moduna sokma ipuçlarımızı nasıl hissettiniz?
 
Son düzenleme:

Reklam Alanı

Makale Paylaşım

Forum makalesi eklentilerine link dışında isim adres telefon numarası kişisel iletişim bilgileri paylaşmak kesinlikle yasaktır.

Banner

Forum istatistikleri

Konular
276
Mesajlar
290
Kullanıcılar
67
Son üye
boslux
Üst